SPORT

Derbi i Bundësligës përfundon pa fitues

S’ka fitues.

Si rrallëherë, derbi modern mes Bayern Munich dhe RB Leipzig ka përfunduar pa asnjë gol të shënuar.

Sfida e zhvilluar në ‘Allianz Arena’ përfundoi pa fitues, me të dyja ekipet që në fund u kënaqën me nga një pikë.

Rastet nuk munguan në të dyja anët, me vendasit që ishin më të rrezikshëm të cilët mund të shënonin golin e fitore sikur Goretzka të shfrytëzonte rastin 10 minuta pa përfunduar ndeshja.

Pas këtij barazimi renditja mbetet e njëjtë, me Bayern që tubon 43 pikë në pozitën e parë ndërsa një më pak ka Leipzig që renditet e dyta.

S’ka fitues.

Si rrallëherë, derbi modern mes Bayern Munich dhe RB Leipzig ka përfunduar pa asnjë gol të shënuar.

Sfida e zhvilluar në ‘Allianz Arena’ përfundoi pa fitues, me të dyja ekipet që në fund u kënaqën me nga një pikë.

Rastet nuk munguan në të dyja anët, me vendasit që ishin më të rrezikshëm të cilët mund të shënonin golin e fitore sikur Goretzka të shfrytëzonte rastin 10 minuta pa përfunduar ndeshja.

Pas këtij barazimi renditja mbetet e njëjtë, me Bayern që tubon 43 pikë në pozitën e parë ndërsa një më pak ka Leipzig që renditet e dyta.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

To Top