SPORT

PSG me ofertë të ‘çmendur’ për Koulibaly

Paris Saint Germain duket se nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga Kalidou Koulibaly.

Kampionët e Ligue 1 janë të vendosur që të përforcojnë repartin e mbrojtjes, dhe emri kryesor në listën e dëshirave është Koulibaly.

‘Sky Sports’ raporton se PSG është gati të dyfishojë pagën e lojtarit në 200 mijë funte në javë, transmeton lajmi.

Koulibaly shihet si zëvendësuesi ideal për Thiago Silvan, i cili do të mbetet pa kontratë në fund të këtij sezoni.

Kushtet financiare pritet ta favorizojnë PSG-në për nënshkrimin me mbrojtësin senegalez, edhe pse në garë për lojtarin janë shumë skuadra të mëdha evropiane.

Paris Saint Germain duket se nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga Kalidou Koulibaly.

Kampionët e Ligue 1 janë të vendosur që të përforcojnë repartin e mbrojtjes, dhe emri kryesor në listën e dëshirave është Koulibaly.

Sky Sports’ raporton se PSG është gati të dyfishojë pagën e lojtarit në 200 mijë funte në javë, transmeton lajmi.

Koulibaly shihet si zëvendësuesi ideal për Thiago Silvan, i cili do të mbetet pa kontratë në fund të këtij sezoni.

Kushtet financiare pritet ta favorizojnë PSG-në për nënshkrimin me mbrojtësin senegalez, edhe pse në garë për lojtarin janë shumë skuadra të mëdha evropiane.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

To Top