SPORTI

bg
​Ballkani-Prishtina, formacionet zyrtare

​Ballkani-Prishtina, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i...

bg
​Derbi i Manchesterit në finalen e FA Cup, formacionet zyrtare

​Derbi i Manchesterit në finalen e FA Cup, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 16:00 stadiumi “Wembley” do të jetë nikoqir i finales së FA...

bg
ZYRTARE: Milani konfirmon largimin e Stefano Piolit

ZYRTARE: Milani konfirmon largimin e Stefano Piolit

Milani ka konfirmuar zyrtarisht largimin e trajnerit Stefano Pioli, duke i dhënë...

bg
​Giroud: Euro 2024 është e fundit për mua me Francën

​Giroud: Euro 2024 është e fundit për mua me Francën

Sulmuesi francez Olivier Giroud synon të tërhiqet nga futbolli në nivel të kombëtareve...

bg
Xhaka i dëshpëruar: Mëkat që na ndodhi kjo në finale

Xhaka i dëshpëruar: Mëkat që na ndodhi kjo në finale

Granit Xhaka e lëshoi një mundësi të artë për ta mbyllur sezonin në mënyrë perfekte....

bg
Shqiptari i parë që fiton Europa Ligën, Gjimshiti: Nuk e kisha imagjinuar kurrë këtë sukses

Shqiptari i parë që fiton Europa Ligën, Gjimshiti: Nuk e kisha imagjinuar kurrë këtë sukses

Kapiteni i Atalantas në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi...

bg
Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Atalanta e fiton Ligën e Evropës, ia shkakton humbjen e parë sezonale Leverkusenit

Atalanta është fituese e Ligës së Evropës për edicionin 2023/24. Klubi italian triumfoi...

bg
Fabrizio Romano e zbulon: Ja kush pritet të jetë bomberi i ri i Milanit

Fabrizio Romano e zbulon: Ja kush pritet të jetë bomberi i ri i Milanit

Milan ka gati goditjen e madhe për merkaton e verës. Milani vazhdon të punojë për...

bg
Mungon vetëm zyrtarizimi, ky pritet të jetë trajneri i ri i Juventusit

Mungon vetëm zyrtarizimi, ky pritet të jetë trajneri i ri i Juventusit

Duket se tashmë është e kryer që Thiago Motta do të jetë trajner i Juventusit në...

bg
Nuk ka fitues në ”Rexhep Rexhepi”, Ballkani dhe Prishtina shkojnë në vazhdime

Nuk ka fitues në ”Rexhep Rexhepi”, Ballkani dhe Prishtina shkojnë në vazhdime

Ka shkuar në vazhdime ndeshja finale e Kupës së Kosovës, mes Ballkanit dhe Prishtinës....

bg
Oleksandr Usyk shfaq lëndimet që ka pësuar në duar nga grushtimi i Tyson Furyt

Oleksandr Usyk shfaq lëndimet që ka pësuar në duar nga grushtimi i Tyson Furyt

Oleksandr Usyk u bë kampioni absolut i boksit në peshat e rënda të dielën e javës...

bg
​Ademi takon Franco Fodan

​Ademi takon Franco Fodan

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi priti sot në takim përzgjedhësin...

bg
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

Finalja e parë e tre garave të klubeve të UEFA-s na çon në “Dublin Arena” në Irlandë,...

bg
Toni Kroosi tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Toni Kroosi tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Mesfushori i Real Madridit dhe Gjermanisë, Toni Kroos, ka njoftuar se pas Euro-s...

bg
Jasir Asani pranë kalimit te skuadra gjermane

Jasir Asani pranë kalimit te skuadra gjermane

Jasir Asani është i destinuar të lërë Korenë e Jugut dhe të rikthehet në futbollin...

bg
Kroos njofton tërheqjen nga futbolli

Kroos njofton tërheqjen nga futbolli

Toni Kroos ka njoftuar tërheqjen e tij pas dhjetë vitesh në Real Madrid përpara...

bg
​Laura Fazliu, e bronztë në Botërorin e xhudos në Abu Dhabi

​Laura Fazliu, e bronztë në Botërorin e xhudos në Abu Dhabi

Xhudistja jonë, Laura Fazliu e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror...

bg
​Mbappe në Madrid? Nëna e tij jep një përgjigje interesante

​Mbappe në Madrid? Nëna e tij jep një përgjigje interesante

Një darkë e mrekullueshme me rreth 250 të ftuar në një restorant elegant pranë Champs-Elysées...