JETA

bg
Uthulla me Lëkurë Portokalli – Organikja që Zëvendëson Detergjentët

Uthulla me Lëkurë Portokalli – Organikja që Zëvendëson Detergjentët

Keni dëgjuar për përdorimin e sodës së bukës, limonëve dhe uthullës, produkte me...

bg
Metodat e Sakta si të Largoni Krejt Lehtë Njollat nga Rrobat

Metodat e Sakta si të Largoni Krejt Lehtë Njollat nga Rrobat

Të gjithë janë hasur me njolla ‘kokforta’ që dhe pse bluzën, këmishën apo pantallonat...

bg
Si të Pastroni Dërrasën e Prerjes së Mishit – Mënyrat Natyrale në Shtëpi

Si të Pastroni Dërrasën e Prerjes së Mishit – Mënyrat Natyrale në Shtëpi

Një nga ushqimet më të preferuara për të gjithë Shqiptarët pa dyshim që është mishi....

bg
Si të Pastroni Mykun e Lavatriçes me dy Përberës

Si të Pastroni Mykun e Lavatriçes me dy Përberës

Të gjithë personat që kanë një lavatriçe në shtëpi me siguri një herë në jetë kanë...

bg
Si të Zbusni Sërisht Peshqirët e Përdorur – Mënyra të Thjeshta në Shtëpi

Si të Zbusni Sërisht Peshqirët e Përdorur – Mënyra të Thjeshta në Shtëpi

Peshqirët janë pa dyshim një ndër gjërat më të përdorura në shtëpi. Duke qënë se...

bg
Metoda e Thjeshtë me 3 Përbërës për Pastrimin e Lavamanit

Metoda e Thjeshtë me 3 Përbërës për Pastrimin e Lavamanit

Të mbash lavamanin të pastër dhe të dezinfektuar shpesh mund të kthehet në një sfidë...

bg
Rreziqet e Fshehura të Pluhurit në Shtëpi – Si të Përgatisni Solucione Natyrale Pastrimi

Rreziqet e Fshehura të Pluhurit në Shtëpi – Si të Përgatisni Solucione Natyrale Pastrimi

Pluhuri në shtëpi apo në zyra përbëhet nga një përzierje e polenit, flokëve, fibrave,...

bg
Vetë në Shtëpi – Si të Thani dhe Ruani Petët e Byrekut

Vetë në Shtëpi – Si të Thani dhe Ruani Petët e Byrekut

Një nga gatimet tradicionale të amvisave shqiptare është byreku. Por pavarësisht...

bg
Si të Ngjyrosni Vezët në Mënyrë Natyrale – Metoda e Lehtë pa Kimikate

Si të Ngjyrosni Vezët në Mënyrë Natyrale – Metoda e Lehtë pa Kimikate

Ndër traditat më të dashura për fëmijë e të rritur është edhe ngjyrosja e vezëve...

bg
Eliminoni Erën e Keqe të Frigoriferit me Këto Metoda të Thjeshta Natyrale

Eliminoni Erën e Keqe të Frigoriferit me Këto Metoda të Thjeshta Natyrale

Frigoriferi është një nga paisjet më të përdorura në shtëpi pasi punon në çdo orë...

bg
Si të Pastroni Enët Prej Qelqi në Mënyrën e Duhur

Si të Pastroni Enët Prej Qelqi në Mënyrën e Duhur

Gotat, pjatancat e qelqurina të tjera kanë tendencën të mjegullohen duke shkuar...

bg
Produktet Natyrale të Pastrimit që Nuk Duhet të Mungojnë në Shtëpi

Produktet Natyrale të Pastrimit që Nuk Duhet të Mungojnë në Shtëpi

Solucionet e pastrimit që blejmë në dyqane janë të mbushura me toksina. Në fakt...

bg
Si të Zbardhni Peshqirët në Shtëpi me Metoda Natyrale

Si të Zbardhni Peshqirët në Shtëpi me Metoda Natyrale

Përdoren shpesh dhe janë të pazëvendësueshëm në shtëpi, megjithëse shpesh nuk iu...

bg
Si të Pastroni dhe të Kujdeseni për Bizhuteritë Tuaja

Si të Pastroni dhe të Kujdeseni për Bizhuteritë Tuaja

Bizhuteritë tuaja nuk kanë më shkëlqimin që kishin dikur dhe ju mund të dëshironi...

bg
Uthulla për Pastrim – Rastet kur Duhet ta Përdorni

Uthulla për Pastrim – Rastet kur Duhet ta Përdorni

Alternativat natyrale të pastrimit janë gjithnjë e më shumë të pranishme jo vetëm...

bg
Sfungjeri i Enëve, Burim Bakteresh – Si ta Dezinfektoni Krejt Lehtë në Shtëpi

Sfungjeri i Enëve, Burim Bakteresh – Si ta Dezinfektoni Krejt Lehtë në Shtëpi

Sfungjeri i enëve është një burim bakteriesh në kuzhinë. Pavarësisht se është i...

bg
Ja çfarë ndodh kur rrufeja godet një aeroplan

Ja çfarë ndodh kur rrufeja godet një aeroplan

Çfarë ndodh kur rrufeja godet një aeroplan? Rrufeja godet çdo avion rregullisht,...

bg
3-vjeçari bie në pishinë dhe mbytet, e ëma nuk dinte të notonte për ta shpëtuar

3-vjeçari bie në pishinë dhe mbytet, e ëma nuk dinte të notonte për ta shpëtuar

Një djalë i vogël rreth 3 vjeç është nxjerrë i pajetë nga pishina e një vile në...