TECH

bg
“Punoni më pak dhe më mirë”, Lamborghini vendos 4 ditë pune në javë, rrit pagat dhe përfitimet në linjën e prodhimit

“Punoni më pak dhe më mirë”, Lamborghini vendos 4 ditë pune në javë, rrit pagat dhe përfitimet...

Lamborghini ka arritur një marrëveshje me sindikatat për të futur një javë pune...

bg
Miliarderi australian posedon 120 vetura, vlera e përgjithshme e tyre kap shumën e mbi 100 milionë dollarëve (VIDEO)

Miliarderi australian posedon 120 vetura, vlera e përgjithshme e tyre kap shumën e mbi 100...

Laurence Escalante posedon një koleksion pre 120 veturave, i cili vlerësohet më...

bg
Honda prezanton gjeneratën e ardhshme të modeleve elektrike

Honda prezanton gjeneratën e ardhshme të modeleve elektrike

Dy koncepte të reja elektrike kanë debutuar në ngjarjen “CES 2024” në Las Vegas,...

bg
“Illyrian TSX” makina e parë shqiptare, e realizuar në Itali nga Qendrim Thaçi nga Drenasi i Kosovës

“Illyrian TSX” makina e parë shqiptare, e realizuar në Itali nga Qendrim Thaçi nga Drenasi...

Është prezantuar në Torina makina e parë e prodhuar nga një shqiptar. Bëhet fjalë...

bg
Çfarë motori ka vetura shqiptare Illyrian TSX?

Çfarë motori ka vetura shqiptare Illyrian TSX?

Ditë më parë u prezantua vetura e parë shqiptare Illyrian TSX e projektuar nga sipërmarrësi...

bg
Qëndrimi tregon se si lindi ideja e prodhimit të superveturës së parë shqiptare që do të kushtojë 1.7 milion euro

Qëndrimi tregon se si lindi ideja e prodhimit të superveturës së parë shqiptare që do të kushtojë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka realizuar ‘podcast’ e radhës, ku mysafir...

bg
Pse marka më e famshme e makinave po tërheq rreth 250 mijë automjete?

Pse marka më e famshme e makinave po tërheq rreth 250 mijë automjete?

Është njoftuar se prodhuesi gjerman i makinave Mercedes-Benz do të tërheqë rreth...

bg
Nuk janë vetëm për estetikë, pse xhamat e veturave kanë pika të zeza

Nuk janë vetëm për estetikë, pse xhamat e veturave kanë pika të zeza

Me siguri nuk keni menduar se pse gjenden disa pika të vogla të zeza në skajet e...

bg
“S’di t’i japësh makinave të mia, shko drejto traktorët e tu”, Enzo Ferrari e trajtoi keq, djali i themeluesit të Lamborghini rrëfen vendimin e guximshëm që mori i ati

“S’di t’i japësh makinave të mia, shko drejto traktorët e tu”, Enzo Ferrari e trajtoi keq,...

Djali Ferruccio Lamborghini, themeluesit të markës së njohur të automjeteve, ka...

bg
Ndahet nga jeta influenceri i njohur në YouTube

Ndahet nga jeta influenceri i njohur në YouTube

Ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare, influenceri i njohur në YouTube, Ben Potter....

bg
Apple përmirëson Siri-n dhe sistemet operative me ChatGPT-në e OpenAI

Apple përmirëson Siri-n dhe sistemet operative me ChatGPT-në e OpenAI

Apple do të përmirësojë asistentin e saj zanor Siri dhe sistemet operative me ChatGPT-në...

bg
Elon Musk ngre alarmin për sigurinë dhe kërcënon hapur Apple: Nëse vendosin ChatGPT në sistemin operativ, do t’i përjashtoj përjetë produktet nga kompanitë e mia

Elon Musk ngre alarmin për sigurinë dhe kërcënon hapur Apple: Nëse vendosin ChatGPT në sistemin...

Apple e arriti qëllimin për të thyer rrjetin, me lajmin se një bashkëpunim me gjigandin...

bg
Apple e pranon ekzistencën e Inteligjencës Artificiale

Apple e pranon ekzistencën e Inteligjencës Artificiale

Kompania që dikur refuzoi të përdorte termin “inteligjencë artificiale” kur fliste...

bg
Elon Musk paralajmëron ndalimin e iPhone dhe pajisjeve të tjera Apple

Elon Musk paralajmëron ndalimin e iPhone dhe pajisjeve të tjera Apple

Elon Musk thotë se do të ndalojë pajisjet Apple në kompanitë e tij. Apple njoftoi...

bg
Apple përforcon “Sirin” dhe sistemin operativ me ChatGPT

Apple përforcon “Sirin” dhe sistemin operativ me ChatGPT

Apple do ta forcojë ndihmësin e saj zanor “Siri” dhe sistemet operative të iPhonëve...

bg
Ish-shefi i Autonomy Mike Lynch shpallet i pafajshëm në gjyqin për mashtrim

Ish-shefi i Autonomy Mike Lynch shpallet i pafajshëm në gjyqin për mashtrim

Mike Lynch, dikur një nga sipërmarrësit kryesorë të teknologjisë në Mbretërinë e...

bg
Cristiano Ronaldo lançon lojën e futbollit UFL për të rivalizuar EA FC

Cristiano Ronaldo lançon lojën e futbollit UFL për të rivalizuar EA FC

Një simulim i ri futbolli po përpiqet të konkurrojë me emra si “EA FC” dhe “eFootball”,...

bg
Jonathan Kanter: Nevojitet shqyrtim “urgjent” mbi kontrollin e AI nga kompanitë e teknologjisë

Jonathan Kanter: Nevojitet shqyrtim “urgjent” mbi kontrollin e AI nga kompanitë e teknologjisë

Zbatuesi më i lartë antitrust i SHBA-ve do të shikojë “me urgjencë” sektorin e inteligjencës...