SHENDETI

bg
Mjekja: Të rinjtë mbi 30 vjeç po pësojnë infarkte

Mjekja: Të rinjtë mbi 30 vjeç po pësojnë infarkte

Këtë vit, sektori shëndetësor ka pasur ngarkesë nga virozat me simptoma të zgjatura...

bg
arë duhet të bëni në rast se pickoheni nga gjarpërinjtë

arë duhet të bëni në rast se pickoheni nga gjarpërinjtë

Me ardhjen e stinës së verës, rritet edhe frika nga picikemt nga zvarranikët. Toksikologia...

bg
Ushqimet me faktor të lartë mbrojtjeje nga dielli

Ushqimet me faktor të lartë mbrojtjeje nga dielli

Përveç përdorimit të kozmetikës kundër diellit, një dietë me një indeks të lartë...

bg
Pse duhet të përdorim krem dielli edhe për flokët

Pse duhet të përdorim krem dielli edhe për flokët

Kur drita ultravjollcë (UV) depërton në kutikulën e flokëve (shtresa mbrojtëse,...

bg
Pse Pasta e Dhëmbëve Elmex Caries Protection Rekomandohet nga të Gjithë

Pse Pasta e Dhëmbëve Elmex Caries Protection Rekomandohet nga të Gjithë

Shëndeti i dhëmbëve është një aspekt i rëndësishëm i përgjithshëm i shëndetit të...

bg
5 Arsyet Përse Kuzhinës Tuaj i Duhet një Grirës Elektrik Perimesh

5 Arsyet Përse Kuzhinës Tuaj i Duhet një Grirës Elektrik Perimesh

Pandemia na ka bërë që të gjithë të kalojmë më shumë kohë në kuzhinë duke gatuar....

bg
5 Ushqime Kyçe për Një Jetë të Shëndetshme dhe Ekonomike

5 Ushqime Kyçe për Një Jetë të Shëndetshme dhe Ekonomike

Në një botë ku ushqyerja e shëndetshme po bëhet gjithnjë e më prioritare, zgjedhja...

bg
Birra apo Vera, Kujt i Përket Froni i Pijes më të Mirë Alkolike

Birra apo Vera, Kujt i Përket Froni i Pijes më të Mirë Alkolike

Froni i pijes më të mirë alkolike ka pasur gjithnjë dy kandidatë kryesorë: birrën...

bg
E Bardhë, e Zezë apo Integrale – Llojet e Bukës dhe Efekti i Tyre

E Bardhë, e Zezë apo Integrale – Llojet e Bukës dhe Efekti i Tyre

Furra e Bukës është ndoshta dyqani që një konsumator viziton më shumë në jetë. Zgjedhjet...

bg
E Lire Apo e Shtrenjtë – A ka rëndesi si e blini furçën e dhëmbëve?

E Lire Apo e Shtrenjtë – A ka rëndesi si e blini furçën e dhëmbëve?

Me siguri nuk e keni menduar kurrë se ka një diferencë domethënëse në këtë zgjedhje....

bg
Blerjet në Dyqane – Si të Dalloni dhe të Zgjidhni një Salcë të Mirë Domatesh

Blerjet në Dyqane – Si të Dalloni dhe të Zgjidhni një Salcë të Mirë Domatesh

Domatet janë një nga produktet më të përdorura në kuzhinë, sidomos në atë mesdhetare....

bg
Si Ndryshon Trupi Nëse Konsumoni Xhenxhefil për 30 Ditë

Si Ndryshon Trupi Nëse Konsumoni Xhenxhefil për 30 Ditë

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët,...

bg
Të vogla, por me vlera të çmuara: Pse është e rëndësishme të hani fara lini çdo ditë

Të vogla, por me vlera të çmuara: Pse është e rëndësishme të hani fara lini çdo ditë

Kur bëhet fjalë për shëndet të mirë, ekziston një ushqim që duhet të jetë patjetër...

bg
Si të heqësh dhjamin në pjesën e barkut?

Si të heqësh dhjamin në pjesën e barkut?

Kjo është një pyetje që e bëjnë si burrat ashtu edhe gratë. Në këtë pikë rënia në...

bg
Sa yndyrna të ngopura duhet të përfshini në dietën tuaj?

Sa yndyrna të ngopura duhet të përfshini në dietën tuaj?

Nëse rekomandohet që të limitohet konsumi i yndyrnave të ngopura, këshillohet që...

bg
5 dietat që mbështeten nga shkenca

5 dietat që mbështeten nga shkenca

Shumë dieta mund të funksionojnë për ju, çelësi është të gjeni një që ju pëlqen...

bg
Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse...

bg
Dieta kundër diabetit: Krijoni planin tuaj të ushqyerit shëndetshëm

Dieta kundër diabetit: Krijoni planin tuaj të ushqyerit shëndetshëm

Dieta e diabetit është një plan ushqimor i shëndetshëm që ndihmon në kontrollin...