SHQIPERIA

bg
Vendimi i Apelit për vulën/Meta përshëndet vendimin: Berisha është vetë vula e PD-së! 

Vendimi i Apelit për vulën/Meta përshëndet vendimin: Berisha është vetë vula e PD-së! 

Ilir Meta ka reaguar pa vendimit të Gjykatës së Apelit për të lënë në fuqi vendimin...

bg
Me kë do të pozicionohen tani deputetët e Bashës? Ja si përgjigjen deputetët Alibeaj dhe Çollaku

Me kë do të pozicionohen tani deputetët e Bashës? Ja si përgjigjen deputetët Alibeaj dhe Çollaku

Pas vendimit të Gjykatës, e cila ia dha vulën e PD-së Berishës, Lulzim Basha ka...

bg
Asambleja e PS/ Rama tregon kur do të rinisin takimet me emigrantët shqiptarë në diasporë

Asambleja e PS/ Rama tregon kur do të rinisin takimet me emigrantët shqiptarë në diasporë

Mesditën e sotme, Partia Socialiste ka mbledhur online Asamblenë Kombëtare me fokus...

bg
Rama në Asamblenë e PS: Janë shtuar 32 mijë anëtarë të rinj! Ja data kur do të mbahet Kongresi

Rama në Asamblenë e PS: Janë shtuar 32 mijë anëtarë të rinj! Ja data kur do të mbahet Kongresi

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë...

bg
Zgjedhjet e ardhshme parlamentare, Rama: Platformë e re për përzgjedhjen e deputetëve

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare, Rama: Platformë e re për përzgjedhjen e deputetëve

Kryeministri dhe kreu i PS, Edi Rama zbuloi në mbledhjen e Asamblesë se në 20 korrik...

bg
Sali Berisha kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, ja kërkesa që i ka dërguar Kuvendit

Sali Berisha kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, ja kërkesa që i ka dërguar...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar ditën e sotme një interpelancë urgjente...

bg
Përfundon mbledhja me strukturat partiake, Basha: Nuk  kemi përfunduar…

Përfundon mbledhja me strukturat partiake, Basha: Nuk kemi përfunduar…

Ka zgjatur rreth dy orë mbledhja e organizuar nga Lulzim Basha me strukurat partiake,...

bg
Apeli i riktheu vulën e PD, Berisha: Tentuan që të na zhduknin

Apeli i riktheu vulën e PD, Berisha: Tentuan që të na zhduknin

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilësuar historike vendimin e Gjykatës së Apelit...

bg
Gjykata e Apelit i dha vulën e PD Berishës, Ivi Kaso: Rasti konkret i një drejtësie të vonuar

Gjykata e Apelit i dha vulën e PD Berishës, Ivi Kaso: Rasti konkret i një drejtësie të vonuar

Ditën e sotme Gjykata e Apelit ka marrë vendimin, ku sipas të cilit vula e Partisë...

bg
Deputetët udhëtojnë drejt Gjermanisë për kombëtaren, zhvendoset për nesër seanca plenare

Deputetët udhëtojnë drejt Gjermanisë për kombëtaren, zhvendoset për nesër seanca plenare

Këtë javë seanca plenare nuk do të zhvillohet ditën e enjte si zakonisht, por ditën...

bg
Apeli i dha vulën Berishës, Noka: Sot Shqipëria ka një PD të vërtetë dhe të bashkuar 

Apeli i dha vulën Berishës, Noka: Sot Shqipëria ka një PD të vërtetë dhe të bashkuar 

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila i dha vulën e PD Sali Berishës, ka folur...

bg
Fitorja e partive të djathta në BE, Berisha: Rëndësi histori për Shqipërinë dhe të ardhmen drejt Evropës

Fitorja e partive të djathta në BE, Berisha: Rëndësi histori për Shqipërinë dhe të ardhmen...

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij para mbështetësve, komentoi zgjedhjet...

bg
Pse nuk u takua me Albin Kurtin në Prishtinë, Rama-gazetarëve: S’më fusni dot në kurth…

Pse nuk u takua me Albin Kurtin në Prishtinë, Rama-gazetarëve: S’më fusni dot në kurth…

Sot kryeministri Edi Rama ishte në Prishtinë ku mori pjesë në një konferencë me...

bg
Fredi Beleri zgjidhet eurodeputet, ja çfarë komenti ka kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama

Fredi Beleri zgjidhet eurodeputet, ja çfarë komenti ka kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama

Fredi Beleri është zyrtarisht eurodeputet dhe pritet të përfaqësojë shtetin grek...

bg
Rama merr çmimin “Çelësi i qytetit” të Prishtinës: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me vete

Rama merr çmimin “Çelësi i qytetit” të Prishtinës: Tani mund të vij pa leje, kam çelësin me...

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Prishtinë, për 25-vjetorin e çlirimit...

bg
U zgjodh eurodeputet/ Mitsotakis telefonon Fredi Belerin: Sot jemi më të fuqishëm se kurrë!

U zgjodh eurodeputet/ Mitsotakis telefonon Fredi Belerin: Sot jemi më të fuqishëm se kurrë!

Fredi Beleri fitoi zgjedhjet dhe tashmë është i zgjedhuri për deputet në Parlamentin...

bg
Veliaj: Me kokën lart për punët e kryera, shkojmë drejt fitores në 2025

Veliaj: Me kokën lart për punët e kryera, shkojmë drejt fitores në 2025

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj është takuar me socialistët...

bg
Ministri Igli Hasani nis nesër vizitat në Suedi dhe Finlandë

Ministri Igli Hasani nis nesër vizitat në Suedi dhe Finlandë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, nis nesër vizitat zyrtare...