KOSOVA

bg
Rama për marrëveshjen 80 milionë euroshe: 12 mijë konsumatorë do të kyçen në Termokos

Rama për marrëveshjen 80 milionë euroshe: 12 mijë konsumatorë do të kyçen në Termokos

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka bërë të ditur se 12 mijë konsumatorë të...

bg
Kur do t’i ftoj Osmani partitë politike në takim? Flasin nga Presidenca për Front Online

Kur do t’i ftoj Osmani partitë politike në takim? Flasin nga Presidenca për Front Online

Vjosa Osmani, presidentja e Kosovës ka paralajmëruar një takim me krerët e partive...

bg
Bislimi për nënshkrimin e marrëveshjes Elektrosever-KEDS: Fundi i ilegalitetit dhe mospagesës së rrymës në Veri

Bislimi për nënshkrimin e marrëveshjes Elektrosever-KEDS: Fundi i ilegalitetit dhe mospagesës...

Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, ka thënë se nënshkrimi i kontratës...

bg
Rohde falënderon Kosovën për strehimin e gazetarëve ukrainas dhe afganë

Rohde falënderon Kosovën për strehimin e gazetarëve ukrainas dhe afganë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka falënderuar Kosovën për sigurimin...

bg
Petkoviqi takohet me Lajçakun në Bruksel: Diskutuam për marrëveshjet e arritura dhe Asociacionin

Petkoviqi takohet me Lajçakun në Bruksel: Diskutuam për marrëveshjet e arritura dhe Asociacionin

Kryenegociatori i Serbisë në dialogun Prishtinë-Beograd, Petar Petkoviq, ka takuar...

bg
Szunyog takohet me kryetarin e ri të Listës Serbe: Folëm për zgjedhjet e parakohshme lokale dhe procesin e dialogut

Szunyog takohet me kryetarin e ri të Listës Serbe: Folëm për zgjedhjet e parakohshme lokale...

Shefi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka qëndruar për vizitë në Mitrovicën...

bg
21 vjet burgim ndaj katër të akuzuarve për vrasjen në Ferizaj, njëri lirohet nga akuza

21 vjet burgim ndaj katër të akuzuarve për vrasjen në Ferizaj, njëri lirohet nga akuza

Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve Leonit...

bg
Pas arrestimit, reagon djali i Haxhi Shalës: Krenar me ty babi

Pas arrestimit, reagon djali i Haxhi Shalës: Krenar me ty babi

Pas arrestimit të sotëm të Haxhi Shalës ka reaguar djali i tij, Flakron Shala. “Krenar...

bg
Krasniqi: Qeverisja lokale në Vushtrri po kryen punë, po e mban fjalën dhe po përmirëson jetën e qytetarëve

Krasniqi: Qeverisja lokale në Vushtrri po kryen punë, po e mban fjalën dhe po përmirëson jetën...

Memli Krasniqi përmes një postimi në Facebook bëri të ditur që Qeverisja lokale...

bg
Firmoset marrëveshja pesëvjeçare për financimin e infrastrukturës hekurudhore

Firmoset marrëveshja pesëvjeçare për financimin e infrastrukturës hekurudhore

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se është firmosur marrëveshja...

bg
Gërvalla dhe Peci takuan komunitetin shqiptar në Belgjikë

Gërvalla dhe Peci takuan komunitetin shqiptar në Belgjikë

Në kuadër të takimeve të rregullta me mërgatën, shoqatat dhe komunitetin shqiptar...

bg
Murati i reagon Hotit që tha se ambienti i të bërit biznes në Kosovë është përkeqësuar

Murati i reagon Hotit që tha se ambienti i të bërit biznes në Kosovë është përkeqësuar

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, i ka reaguar deputetit...

bg
“Përkeqësimi i ambientit për të bërë biznes”, edhe Ministrja Hajdari i reagon Avdullah Hotit

“Përkeqësimi i ambientit për të bërë biznes”, edhe Ministrja Hajdari i reagon Avdullah Hotit

Ministrja e Tregtisë, Rozeta Hajdari i ka reaguar deputetit të Lidhjes Demokratike...

bg
Avokati i njohur tregon se me sa vite burg mund të dënohen të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt

Avokati i njohur tregon se me sa vite burg mund të dënohen të dyshuarit për vrasjen e Liridona...

Avokati Tomë Gashi, duke folur për rastin e vrasjes së Liridona Ademaj, ku i dyshuari...

bg
VV: S’ka asnjë shpjegim që komunat e drejtuara nga PDK, LDK e AAK nuk ua falën qytetarëve 100 eurot e tatimit në pronë

VV: S’ka asnjë shpjegim që komunat e drejtuara nga PDK, LDK e AAK nuk ua falën qytetarëve...

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë një postim lidhur me “100 eurot e tatimit në pronë”...

bg
Kurti tregon se sa gurëthemele u vendosën për pesë ditë

Kurti tregon se sa gurëthemele u vendosën për pesë ditë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nëpërmjet një video ka bërë prezantimin e punës...

bg
Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

Vasfije Krasniqi: Komisioni për verifikim të viktimave nuk lajmërohen në telefon

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi, deklaron...

bg
Vrasja e Liridonës, Dugolli: Unë si deputet do ta votoja kthimin e dënimit me vdekje

Vrasja e Liridonës, Dugolli: Unë si deputet do ta votoja kthimin e dënimit me vdekje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka thënë se do të votonte rikthimin...