KUZHINA

bg
Bëjmë bashkë byrek me spinaq

Bëjmë bashkë byrek me spinaq

1. Përgatitja e Mbushjes: Në një enë të madhe, përzieni spinaqin e grirë, djathin,...

bg
Ëmbëlsirë me kunguj

Ëmbëlsirë me kunguj

Përziejmë të gjithë përbërësit për petën, duke zënë brumin e butë. Pasi e kemi punuar,...

bg
Hey, i more vesh benefitet për studentët në Snapfood?

Hey, i more vesh benefitet për studentët në Snapfood?

Në aplikacionin Snapfood, çdo student mund të regjistrohet me kartën e tij të studentit...

bg
Paella ylber, me perime dhe plot shije

Paella ylber, me perime dhe plot shije

Nxehni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësi mesatare.  Shtoni preshin dhe gatuajeni...

bg
Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe perime të stinës!

Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe perime të stinës!

1.Pasi t’i keni larë mirë vendosini të gjithë përbërësit në një blender. 2.Grijini...

bg
Kesadijas me kërpudha, djathë dhe fasule

Kesadijas me kërpudha, djathë dhe fasule

1.Shkrini 1 lugë gjelle gjalpë në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.2.Shto...

bg
Receta spanjolle: Oriz i gatuar me domate dhe speca

Receta spanjolle: Oriz i gatuar me domate dhe speca

1.Nxehni vajin në një tigan të thellë mbi nxehtësinë mesatare. 2.Shtoni oriz, qepë,...

bg
Si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes

Si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes

Sapo të mësoni si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes, nuk do ta blini më kurrë në...

bg
Qepë të mbushura me mish, proshutë dhe kërpudha

Qepë të mbushura me mish, proshutë dhe kërpudha

1.Si fillim ngrohni furrën në temperaturën 210 gradë. 2.Pastaj pastroni qepët dhe...

bg
Vezë spanjolle me chorizo dhe speca

Vezë spanjolle me chorizo dhe speca

Ziejini patatet në avull për 15-20 minuta ose derisa të gatuhen. Ngrohni 1 lugë...

bg
Oriz me domate dhe hudhër: Receta e famshme spanjolle

Oriz me domate dhe hudhër: Receta e famshme spanjolle

Në një tigan të thellë në nxehtësi mesatare, ngrohni vajin. Shtoni qepën dhe specin...

bg
Ajo blanco, supa spanjolle me bajame

Ajo blanco, supa spanjolle me bajame

Procesojini përbërësit me 350 ml ujë dhe 1 lugë kripë në blender. Lëreni supën të...

bg
Gazpacho e gjelbër me kastravec dhe nenexhik

Gazpacho e gjelbër me kastravec dhe nenexhik

Në një përpunues ushqimi ose blender, përzieni të gjithë përbërësit, duke rezervuar...

bg
10 ushqimet e para më të mira për bebin

10 ushqimet e para më të mira për bebin

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese...

bg
Bukë me hudhra, receta e famshme e Tik Tok

Bukë me hudhra, receta e famshme e Tik Tok

Me siguri s’ju ka shpëtuar as ju receta e famshme dhe shumë e thjeshtë që ka qarkulluar...

bg
Pure me krem, mollë dhe kumbulla për bebe 7+ muajsh

Pure me krem, mollë dhe kumbulla për bebe 7+ muajsh

Lani dhe qëroni mirë mollën dhe kumbullat, pritini në kubikë dhe ziejini në avull...

bg
Si të përgatisim “Snickers” në shtëpi

Si të përgatisim “Snickers” në shtëpi

Përgatitja: Përpara se të filloni bazën, vendosni hurmat arabe në një tas dhe hidhni...

bg
Si të bëjmë pure me kungull të verdhë dhe mollë, për fëmijë 6 muajsh+

Si të bëjmë pure me kungull të verdhë dhe mollë, për fëmijë 6 muajsh+

Pasi është nxehur uji, hidhni brenda copat e mollës dhe të kungullit. I zieni derisa...