KUZHINA

bg
Puding sfungjer me sherbet limoni

Puding sfungjer me sherbet limoni

Ngroheni furrën në 180C. Lyejeni me gjalpë një enë pjekjeje të thellë 30 x 20 cm....

bg
Tortë me çokollatë dhe mjedra

Tortë me çokollatë dhe mjedra

Nxehni furrën në 180C. Vajisni dhe shtroni me letër për pjekje dy forma të rrumbullakëta...

bg
Smoothie mëngjesi, gati për 2 minuta

Smoothie mëngjesi, gati për 2 minuta

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini për 1 minutë derisa të jenë...

bg
Kek me arrë kokosi

Kek me arrë kokosi

Ngrohni furrën në 160C. Lyeni me gjalpë një tavë 900g dhe shtrojeni me letër furre....

bg
Tavë me pulë dhe kërpudha, mbuluar me shtresë brumi

Tavë me pulë dhe kërpudha, mbuluar me shtresë brumi

Ngrohni vajin në një tigan të madh që nuk ngjit. I rregullojmë kofshët e pulës dhe...

bg
Lulelakër me djathë të shkrirë

Lulelakër me djathë të shkrirë

Vendosni një tenxhere të madhe me ujë të ziejë, pastaj shtoni 1 lulelakër të madhe,...

bg
Tortë e thjeshtë me çokollatë

Tortë e thjeshtë me çokollatë

    Ngroheni furrën në 180C. Lyeni me vaj dhe shtroni me letër kuzhine bazën e dy...

bg
Tortë e përmbysur me ananas

Tortë e përmbysur me ananas

    Ngroheni furrën në 180C.     Për pjesën e sipërme, rrihni së bashku 50 gr gjalpë...

bg
Gjoks pule i veshur me parmixhiano

Gjoks pule i veshur me parmixhiano

Ngrohni  sobën në nxehtësi mesatare dhe shtroni një tigan grilë me letër alumini....

bg
Tavë me makarona dhe pulë

Tavë me makarona dhe pulë

    Ngrohni 2 lugë gjelle vaj në një tigan mbi nxehtësinë mesatare dhe skuqni qepën...

bg
Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe perime të stinës!

Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe perime të stinës!

1.Pasi t’i keni larë mirë vendosini të gjithë përbërësit në një blender. 2.Grijini...

bg
Paella ylber, me perime dhe plot shije

Paella ylber, me perime dhe plot shije

Nxehni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësi mesatare.  Shtoni preshin dhe gatuajeni...

bg
Kesadijas me kërpudha, djathë dhe fasule

Kesadijas me kërpudha, djathë dhe fasule

1.Shkrini 1 lugë gjelle gjalpë në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.2.Shto...

bg
Receta spanjolle: Oriz i gatuar me domate dhe speca

Receta spanjolle: Oriz i gatuar me domate dhe speca

1.Nxehni vajin në një tigan të thellë mbi nxehtësinë mesatare. 2.Shtoni oriz, qepë,...

bg
Qepë të mbushura me mish, proshutë dhe kërpudha

Qepë të mbushura me mish, proshutë dhe kërpudha

1.Si fillim ngrohni furrën në temperaturën 210 gradë. 2.Pastaj pastroni qepët dhe...

bg
Si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes

Si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes

Sapo të mësoni si të bëni vetë ekstraktin e vaniljes, nuk do ta blini më kurrë në...

bg
Oriz me domate dhe hudhër: Receta e famshme spanjolle

Oriz me domate dhe hudhër: Receta e famshme spanjolle

Në një tigan të thellë në nxehtësi mesatare, ngrohni vajin. Shtoni qepën dhe specin...

bg
Ajo blanco, supa spanjolle me bajame

Ajo blanco, supa spanjolle me bajame

Procesojini përbërësit me 350 ml ujë dhe 1 lugë kripë në blender. Lëreni supën të...