SHOW

Fotoja i kushton rëndë, kinezja paguan 50 mijë euro për një faturë restoranti

Një grua u pendua për vendimin e saj për të dalë për të ngrënë në një restorant...

Dhjetë termat më të kërkuar në Wikipedia për 2023-shin

A keni menduar ndonjëherë nëse njerëzit e tjerë në internet po kërkojnë të njëjtat...

VIDEO/ Astronautët gjetën një domate të humbur në stacionin hapësinor tetë muaj më parë

Astronautët e misionit Expedition 70 festuan 25 vjetorin e Stacionit Ndërkombëtar...

Pinguinët prindër bëjnë më shumë se 10,000 dremitje të vogla gjumi në ditë

Shumica e prindërve kanë problem me mungesën e gjumit, por disa pinguinë kanë gjetur...

Muzeu i Luvrit rrit çmimin e biletave të hyrjes

Muzeu i Luvrit ka njoftuar se do të rrisë çmimet e biletave, gjashtë muaj para Olimpiadës,...

Robert Cornelius, autori i ‘selfie-s” së parë në botë

Sot, “selfie” është pothuajse lloji më i zakonshëm dhe më i popullarizuar i fotografisë...

I fërkoni shpesh sytë? Ja rreziqet me të cilat mund të përballeni

Ne shpesh i fërkojmë sytë, ose sepse vuajmë nga një reaksion alergjik ose jemi të...

Çfarë duhet bërë për të luftuar varësinë nga mediat sociale?

Ah, sa të lexoj edhe këtë postim! Jo dhe aq interesante? Atëherë më poshtë, me siguri...

Fraza toksike që nuk duhet thënë në tryezat familjare

Disa njerëz i presin me padurim festat, duan që ditët të kalojnë dhe të ulen në...

Djemtë australianë vizitojnë 99 bare në 24 orë për të thyer rekordin botëror

Një dyshe australian thyen një rekord botëror Guinness duke shkuar në një pub-e...

Dy fjalët që nuk duhet të thoni kur kërkoni falje

Le të jemi të sinqertë, askujt nuk i pëlqen të kërkojë falje, veçanërisht pas zënkave....

Dita Botërore e Kafes Turke, “sekreti” qendron te zierja

Shija unike e kafesë turke bëri që kafeja turke të përfshihej në listën e trashëgimisë...

Teori e re shkencore: Dinozaurët u “vranë” nga ndryshimet klimatike

Ndryshimet klimatike të shkaktuara nga shpërthimi i vullkaneve të shumta rreth 65...

Punonjësit harruan të mbyllni bibliotekën/ 450 njerëz shkojnë të lexojnë libra dhe nuk vjedhin...

Në fillim të nëntorit, dikush harroi ta mbyllte një ditë bibliotekën në Goteborg...

Universiteti i Oksfordit shpall fjalën e vitit

Universiteti i Oksfordit emëroi “Rizz” si fjalën e vitit për shkak të popullaritetit...

VIDEO/ Hapet në Australi dyqani më i madh LEGO në botë

Grupi LEGO, në partneritet me Alquemie Group, ka zbuluar dyqanin më të madh LEGO...

Ferma në Angli bëhet e njohur, vizitorët rezervojnë muaj më parë për të përkëdhelur lopët

Kohët e fundit, shumë vizitorë vijnë nga shumë larg në Dumble Farm në veri të Anglisë,...

“Sot një stuhi gjeomagnetike pritet të godasë Tokën”, paralajmërimi i fortë i amerikanëve

Administrata Kombëtare Amerikane e Oqeanit dhe Atmosferës (NOAA) njoftoi se planeti...