MAQEDONIA

bg
Vazhdojnë kërkimet për 14-vjeçaren e zhdukur në qendër të Shkupit

Vazhdojnë kërkimet për 14-vjeçaren e zhdukur në qendër të Shkupit

MPB-ja njoftoi mbrëmë vonë se po merren masa intensive për gjetjen e 14-vjeçares...

bg
Qytetarët në RMV, sërish në shënjestër të sulmeve fishing, mos i hapni mesazhet për komplikime të supozuara me dërgesat postare

Qytetarët në RMV, sërish në shënjestër të sulmeve fishing, mos i hapni mesazhet për komplikime...

Qytetarët po pranojnë një numër të madh të SMS mesazheve në të cilat pretendohet...

bg
Punëtorët e Higjienës Komunale në Tetovë në protestë, nuk kanë marrë rroga disa muaj

Punëtorët e Higjienës Komunale në Tetovë në protestë, nuk kanë marrë rroga disa muaj

Punëtorët e njësisë së “Higjienës Komunale” të Ndërmarrjes Publike Komunale “Tetova”...

bg
Pas deklaratave për presione politike, kryetares së Supremes Besa Ademi i është ngritur iniciativë për shkarkim në Këshillin Gjyqësor

Pas deklaratave për presione politike, kryetares së Supremes Besa Ademi i është ngritur iniciativë...

Një anëtare e Këshillit Gjyqësor ka dorëzuar iniciativë për shkarkimin e kryetares...

bg
Ukraina dhe vendet baltike do të bojkotojnë samitin e OSBE-së në Shkup për shkak të ardhjes së Lavrovit

Ukraina dhe vendet baltike do të bojkotojnë samitin e OSBE-së në Shkup për shkak të ardhjes...

Vendimi për të lejuar ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov që të marrë pjesë në...

bg
RMV, edhe institucionet shëndetësore do të punojnë pa ndërprerje gjatë takimit ministror të OSBE-së

RMV, edhe institucionet shëndetësore do të punojnë pa ndërprerje gjatë takimit ministror të...

Ministria e Shëndetësisë informon se vendimi që 29 dhe 30 nëntori të jenë ditë jopune...

bg
Qeveria e RMV-së miratoi pakon e re të masave antikrizë, do të përfitojnë pensionistët, nxënësit, studentët dhe kategori të tjera

Qeveria e RMV-së miratoi pakon e re të masave antikrizë, do të përfitojnë pensionistët, nxënësit,...

Filloristët, nxënësit e shkollave të mesme, studentë dhe pensionistë janë kategoritë...

bg
Regjim i posaçëm komunikacioni nesër dhe pasnesër në Shkup (FOTO)

Regjim i posaçëm komunikacioni nesër dhe pasnesër në Shkup (FOTO)

Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se duke filluar nga data 29.11.2023...

bg
Qeveria e RMV-së prezantoi pakon e nëntë të masave antikrizë me vlerë 662 milionë euro

Qeveria e RMV-së prezantoi pakon e nëntë të masave antikrizë me vlerë 662 milionë euro

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot prezantoi pakon e nëntë të masave antikrizë...

bg
NQP Shkup të mërkurën dhe të enjtën do të ketë regjim të ndryshuar të qarkullimit

NQP Shkup të mërkurën dhe të enjtën do të ketë regjim të ndryshuar të qarkullimit

Ndërmarrja për Qarkullim Publik Shkup njoftoi se gjatë ditëve në vijim do të ketë...

bg
Në vend të urimit: Lule në Sheshin Skënderbeu ku “lulëzon” bërllogu e kaosi

Në vend të urimit: Lule në Sheshin Skënderbeu ku “lulëzon” bërllogu e kaosi

Nëntori i festave shqiptare, sheshin “Skënderbeu” në Shkup e gjeti në kaos dhe papastërti,...

bg
Ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda në Strazhë

Ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda në Strazhë

Në mëngjesin e sotëm është shpallur ndalim për qarkullimin e mjeteve të rënda në...

bg
Nesër do të ketë kufizime në disa rrugë të Shkupit

Nesër do të ketë kufizime në disa rrugë të Shkupit

Në komunikacionin e qytetit të Shkupit nesër do të ketë kufizime në orët e paradites...

bg
Pas dhjetë orëve, akoma kërkohet vajza 14 vjeçe në Shkup

Pas dhjetë orëve, akoma kërkohet vajza 14 vjeçe në Shkup

Policia e Maqedonisë së Veriut akoma është duke kërkuar për gjetjen e 14 vjeçares...

bg
Akademia e Shkencave dhe Arteve në Maqedoninë e Veriut me kryesi të ri

Akademia e Shkencave dhe Arteve në Maqedoninë e Veriut me kryesi të ri

Në Kuvendin e Akademisë për Shkencë dhe Art në Maqedoni (ASHAM) u përzgjodh kryetari...

bg
U vjetërsua edhe një vepër tjetër për shkak ndryshimeve në Kodin Penal, Prokuroria e ndryshoi aktakuzën për rastin “Talir”

U vjetërsua edhe një vepër tjetër për shkak ndryshimeve në Kodin Penal, Prokuroria e ndryshoi...

 Prokurorja Lençe Ristoska, në seancën e sotme për rastin e financimit të kundërligjshëm...

bg
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e zgjodhi drejtoreshën e Agjencisë Teknike – Operative

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e zgjodhi drejtoreshën e Agjencisë Teknike – Operative

Me 93 vota “për”, deputetët në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot e kanë përzgjedhur...

bg
Në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur që nga mesnata të ndryshojnë çmimet...