Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

The post d first on INA ONLINE.Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës appeare Reali i Madridit është ekipi i momentit në futbollin Europian. Pasi siguruan gjysmëfinalen e Champions League në mesjavë teksa eliminuan pas 120 minutash dhe penalltive Manchester City-n, madrilenët kanë arritur të triumfojnë edhe në El Clasico ndaj Barcelonës 3-2, me një gol të realizuar në shtesë nga anglezi Bellingham. Christensen kaloi Barçën në avantazh që […] The post Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës appeared first on INA ONLINE.

The post d first on INA ONLINE.Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës appeare

Reali i Madridit është ekipi i momentit në futbollin Europian. Pasi siguruan gjysmëfinalen e Champions League në mesjavë teksa eliminuan pas 120 minutash dhe penalltive Manchester City-n, madrilenët kanë arritur të triumfojnë edhe në El Clasico ndaj Barcelonës 3-2, me një gol të realizuar në shtesë nga anglezi Bellingham.

Christensen kaloi Barçën në avantazh që pas 6 minutash loje, ndërsa Vinicius barazoi në pjesën e parë. Barcelona e Xavit, e cila u eliminua nga Champions nga PSG, kaloi sërish në avantazh në nisjen e pjesës së dytë, por Reali barazoi shpejt.

Kur u mendua se ndeshja do të mbyllej në barazim, anglezi Bellingham u rikthye te goli dhe këtë herë me tepër peshë, duke i dhënë kampionëve të Spanjës fitoren në El Clasico, ku si për ironi të fatit lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall 16-vjeçari i Barcelonës, Yamal.

The post Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës appeared first on INA ONLINE.